Pakis - Melon EMIR F1, tavaseeme

Sobib jahedasse kliimasse! Melon EMIR F1, tavaseeme

Cucumis melo

Toode on laos

Hind: 2.15 €





Lisa ostukorvi
Kiirekasvuline hübriidsort, mis sobib hästi jahedasse kliimasse. Vili kaalub kuni 800g. Viljaliha oranź, magus. Kasvatatakse avamaal või katmikalal.Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

F1 seeme tähendab, et tegu on kahe sordi ristamisel saadud järglaste esimese põlvkonnaga. Hübriidsort ehk F1 on saagikam, aga kasvutingimuste suhtes nõudlikum- vajab korrapärast väetamist ja kastmist.

Kuidas meie kliimas melonit kasvatada?

Seemned peaks idanema panema märtsis. Tuleb arvestada, et need ei hakka idanema, kui temperatuur on alla 15 kraadi (idanemiseks on vaja 22 kraadi). Istutage väiksed istikud suurtesse pottidesse, kui esimesed lehed on välja ilmunud. Kindlasti tasub lisasoojustusena kasutada ajutisi kilekatteid, katteloore jms. Melonitele sobib kasvukohaks paremini kas kasvuhoone või võimalusel talveaed, kus on piisavalt avarust ja õhku, kuid mitte tuult.
Melonit peab enne istutamist kindlasti nn eel-kultiveerima taimelavale või kasvuhoonesse, kui öökülma oht on möödas (umbes mai teise pooles).

Melonitaimed vajavad palju ruumi, mistõttu peab istutamise vahemaa taimede vahel kasvuhoones olema 6-10 cm. Oluline  on regulaarne niisutamine, lõikamine ja ka tolmendamine. Melonit  ründavad sageli kahjurid ja haigused, muuhulgas lestad ja parasiidid. Veenduge, et taim õitseb, sel juhul kastke teda soojenenud veega, samuti nõgeseveega, mis omakorda tugevdab taimi.

Välistingimustes meloni kasvatamisel on oluline soojus ja pidev kaitse tuule eest. Eesti tingimustes võib see keeruliseks osutuda.  Avatud kasvatamise tingimustes tasuks panna alla kõrgemad alused pinnasega, et maapind ei laseks taimedele külma ligi. Kindlasti peab olema mulla temperatuur enne taimede istutamist üle 15 kraadi. Välistingimustes tuleks asetada must kile pinnasele, et see hoiaks pinnase niiske ja soojana.

Taimed ei tohiks olla väga madalal pinnase ligidal, kuna juureosa on tundlik niiskuse suhtes ja võib minna mädanema. Kasta tuleb melonitaimi tihti, kuid mitte palju korraga ning veidi soojema veega (näiteks hoida kastmisvett enne kasvuhoones, et see soojeneks). Vastasel korral võib teha kahju - taim saab külma ja kasv jääb seisma.

Vili on valmis, kui taime varrele tekivad väikesed lõhed ja viljad on kergesti eemaldatavad. Küpsel viljal on tüüpiline küllastunud melonile omane aromaatne lõhn. Melon on just tervislik seetõttu, et koosneb 98 protsenti veest ja sisaldab väikestes kogustes mineraale ja vitamiine. Valminud vilju saab säilitada mitu päeva jahedas kohas kuni 5 päeva. Melonit ei ole soovitav säilitada külmkapis, mis on nende jaoks liiga külm. (Allikas: tarbija24.postimees.ee)



Pakis 10 seemet

Klientide tagasiside: