Raviteed gripi ja köha vastu

Raviteed gripi ja köha vastu


31. august 2020

Lähenemas on igaaastane sügisene gripi- ja hingamisteedehaiguste aeg ning praegu on selleks just õige aeg ettevalmistusi teha!

Näiteks köha vastu aitab segu männipungadest, punest, aed-liivateest, iisopist, kassinaerist, altee või üheksavägise õitest, paiselehest ja kibuvitsast. Viimases sisalduv C-vitamiin on kõige tõhusam vahend organismi vastupanuvõime suurendamiseks ja karotiinid aitavad limaskestal taastuda. Üks hea köhatee peab sisaldama limaaineid (kassinaeris, altee – nii lehed, õied kui ka juured), eeterlikke õlisid (männipungad, aed-liivatee, iisop). Teesegusse võib lisada natuke sookailu.

Tugeva köha või kopsupõletiku korral saab hea tee peotäiest kibuvitsamarjadest ja peotäiest Islandi samblikust, neid keetke 30 minutit, laske seista kuumas 45 minutit ja seejärel jooge. Kui tee tundub kibe, võib lisada mett. Tee aitab ka palaviku vastu ja kui köhahoog peale tuleb, siis üks lonks teed aitab hoogu leevendada. Kurgupõletiku ravitee võiks sisaldada limaaineid (kassinaeri õied, altee, Islandi samblik), tanniine (tammekoor või nelk) ning vitamiine ja karotiine (kibuvitsamari, viirpuumari jne).

Gripi korral võib teesegusse lisada taimi, millel on organismi puhastav toime, näiteks angervaks ja pärnaõis. Kui gripiga kaasneb köha, siis peaks tee sisaldama kindlasti ka iisopit, punet ja teisi köhavastaseid taimi. Organismi vastupanuvõime tugevdamiseks lisage teesegusse C-vitamiini sisaldavaid taimi (mustasõstralehed või -marjad, kibuvitsamarjad, astelpajumarjad jne). Marjadest võib muidugi teha ka smuutisid ja moose, mida on kasulik süüa. Samuti võib tee kõrvale moosi limpsida, nagu on Venemaal traditsioonik

Allikas: maaelu.postimees.ee





Klientide tagasiside: